• image

    Telefon Numarası
    +90 312 278 27 71

  • image

    Çalışma Saati
    08:30 - 19:00

Yağ Değişimi

Ankara peugeot pejo yağ değişimi   Pejo (Peugeot) Aracınızın ömrünü uzatan, yakıt ekonomisini koruyan en önemli faktörlerin başında periyodik bakım gelir, yağ değişimlerinizi de zamanında yaptırarak motorunuzu koruyabilirsiniz. Peugeot marka araçlarda motorun düzgün ve standart performansında çalışabilmesi ve aracın motorunda sorun çıkmaması için motor yağı hayati bir önem taşımaktadır. Bu nedenle belli periyotlarla motor yağının ve filtresinin değişmesi motorun sağlığı ve verimli çalışabilmesi için oldukça önemlidir.   Eski model araçlarda 5000 km’de bir yapılması tavsiye edilen motor yağı değişimlerinin yeni model araçlarda 8000 ile 10.000 km’de bir değiştirilmesi tavsiye edilmektedir.   Motor yağı değiştirilirken Peugeot üreticisinin belirttiği yağ cinsini kullanmak ve yine Peugeot araç üreticisinin belirlediği periyotlarla bu değişimlerin yapılması gereklidir. Motor yağı seçerken Peugeot araç üreticisinin belirlediği özelliklere uygun yağ kullanılması aracın performansını ve motorun daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Araç için gerekli olan araç yağ tipleri aracın kullanım kılavuzunda mevcuttur.   Aracın motor yağı değiştirilmediğinde ise bir takım sorunlar kendini göstermeye başlar. Aracın yağlama, koruma, temizleme, soğutma ve sızdırmazlık olmak üzere 5 ana görevi bulunur ve bir süre sonra yağın eskimesi nedeniyle motor yağı bu görevleri yerine getirememeye başlar.   Motor yağı, metallere zarar vermeden pistonların silindir içinde rahat bir şekilde hareket etmelerini sağlar ve aracın motor yağı eksilir ya da eskirse piston hareketleri sırasında sürtünme ve dolayısıyla ısı artacağı için motorun içindeki metal parçalar birbirine kaynamaya ve yapışmaya başlar.   Peugeot Motor yağı belirlenen periyotlarla değişmediğinde yağ kalınlaşır ve kalınlaşan yağ yıprandırıcı bir hal alarak motorun yıpranmasına neden olur.   Pejo Yağ değişimiyle ilgili bilinen bir takım yanlış bilgiler de bulunmaktadır. Az motor yağı iyi olmadığı gibi çok yağ da motor için faydalı değildir. Çok yağ kullanıldığında artan direnç nedeniyle motorda aşırı ısı meydana gelecektir ve fazla ısı da yağın ömrünün kısalmasına neden olabilir. Silindirlere de çok miktarda yağ sıçraması sonucu, aşırı yağ yanmasına neden olur.   Bütün motor yağları da sanılanın aksine aynı değildir. Her yağın farklı bir katkı maddesi, fiziksel özelliği ve kimyasal yapısı bulunmaktadır. Bu nedenle de her araç tipine ve motor gücüne göre farklı yağların kullanılması gerekmektedir.  

Mekanik Onarım

Ankara Peugeot servisi Mekanik onarım

  Ankara Peugeot servisi Mekanik onarım Ankara Otomotiv Peugeot - Citroen özel servisinin tecrübeli ekibi ile mekanik onarımlarınız sorun olmaktan çıkıyor. Mekanik onarımlarınız için servisimiz son teknoloji ekipmanları ile tecrübeli ekibimizle hizmetinizde. Pejo yetkili özel servisimizde, tüm pejo marka araçların mekanik arızaları giderilmekte, periyodik bakımları orjinal yedek parçalar ve kaliteli yağlar kullanılarak yapılmaktadır.
Tüm pejo araçların motor elemanlarının arıza tespiti, revizyon rektefiye işlemleri garantili olarak giderilmektedir.
Güvenliğiniz açısından, yaz ve kış dönemi olmak üzere yılda 2 kez aracınızı kontrol ettirmeyi unutmayınız. Aracınıza yaptıracağınız periyodik bakımlar araçlarınızı sorunsuz, güvenli bir biçimde kullanabilmenizi sağlayacaktır.
Ankara otomotiv pejo (peugeot)Yetkili Servisi olarak tüm Pejo (Peugeot) marka model araçlarınızın mekanik sistem onarım, tamir ve bakım işlemlerini yapmaktayız.

Motor Arıza Tespiti

Konusunda uzman arıza tespit ekibimiz ve bilgisayarlı teşhis ekipmanlarımız ile Peugeot aracınızdaki tüm arızaların tespit ve onarımı yapılmaktadır.

Alt Takım & Ön Düzen

Sürüş güvenliğinizi tehlikeye atmayın. Aracınızın, sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için alt takım ve ön düzen kontrollerinizi mutlaka yaptırın.

Rot Balans

Aracınızın gerçek yol tutuşu sağlaması için mutlaka doğru rot balans ayarına sahip olması gerekir. Servisimizde rot-balans ayarı hizmeti verilmektedir.

Araç Muayene Kontrolü

Peugeot - Citroen Marka araçlarınızın Tüvtürk standartlarında muayene öncesi gerekli tüm kontrollerini yapıyoruz. Standart muayene kontrol hizmeti servisimizde yapılmaktadır.